Znajdź nocleg bez pośredników

 

Spanie.pl
 
od 3 września w Noclegi.pl
 
ZOBACZ NOWĄ STRONĘ »

 

Miasto na fali – Władysławowo
2016-07-20 13:19 , Autor:

 

 

Miasto na fali – Władysławowo
Miasto na fali – Władysławowo
Miasto na fali – Władysławowo
Miasto na fali – Władysławowo
Miasto na fali – Władysławowo
 


Od wielu sezonów niesłabnącym powodzeniem wśród urlopowiczów cieszy się Władysławowo. Każdego lata to niewielkie miasteczko u nasady Półwyspu Helskiego odwiedza kilkaset tysięcy gości.

Choć pogoda nad Bałtykiem lubi płatać figle, oferta nadmorskich kurortów niezmiennie jest dla nas atrakcyjna. Rodziny z dziećmi, grupki młodzieży, młode parki, ale też seniorzy – w sezonie tłumy towarzyszą na każdym kroku, szczególnie na głównych arteriach. Nie inaczej jest we Władysławowie.

Popularny „Władek” liczy ponad 10 tys. mieszkańców, lecz w czasie wakacji populacja miasta zwiększa się nawet pięćdziesięciokrotnie. Władysławowo działa jak magnes na wielbicieli wypoczynku nad Bałtykiem. I trudno się temu dziwić, bo tam każdy urlopowicz znajdzie coś dla siebie.

Przede wszystkim – plaże. W granicach Władysławowa mieści się ponad 20 km plaż, podzielonych na kąpieliska. Wybrzeża są szerokie i piaszczyste, co daje świetne warunki do zażywania kąpieli wodnych i słonecznych. Plaża we Władysławowie rokrocznie otrzymuje tytuł Blue Flag dla kąpielisk najwyższej jakości. Dlatego też w ciepłe dni wypoczywa tam mnóstwo plażowiczów.

Miasto na fali – Władysławowo

Po drugie – doskonała lokalizacja. „Władek” to idealna baza wypadowa do zwiedzania okolicy. Blisko stąd zarówno do Trójmiasta, jak i na Hel, gdzie w sezonie kursują specjalne pociągi. Podróż wąską mierzeją i widok morza po obu stronach torów to nie lada atrakcja.

W końcu – rozbudowana baza rekreacyjno-noclegowa. Nikomu we Władysławowie rozrywek nie zabraknie. Kluby bawią imprezowiczów do białego rana, a liczne bary, restauracje, budki z jedzeniem, kramiki z pamiątkami – otwarte do późnych godzin – przyciągają tłumy. Do tego garść wodnych atrakcji w postaci zjeżdżalni wprost do morza czy przejażdżek skuterem albo popularnym „bananem” – i dla każdego coś dobrego.

Warto wspomnieć, że dzięki położeniu Władysławowa nad portem, codziennie można zasmakować świeżej rybki, złowionej na Bałtyku przez miejscowych rybaków. A skoro już jesteśmy przy rybołówstwie, w centrum miasta działa tzw. Dom Rybaka z wieżą widokową, z której rozciąga się panorama morza, Zatoki Puckiej, przylądka Rozewie i Mierzi Helskiego – warto odwiedzić!

Miasto na fali – Władysławowo

 

Nie zapowiada się, by moda na wczasy we Władysławowie miała w najbliższym czasie przeminąć. I dobrze, bo wcale nie trzeba podróżować w egzotyczne kraje, by odbyć udane wakacje.

 

żródło zdjęć: http://wladyslawowo.pl

 
 

 

 


 

 


 


Komentarze(0)

 
 

Zobacz podobne

Plaża w Świnoujściu

Plaża w Świnoujściu

Jedną z najpiękniejszych plaż nie tylko w Polsce, ale w całej Europie, ma Świnoujście. Dla wielu to decydujący czynnik w wyborze miejsca na wakacje.

Bursztynowy Bałtyk, czyli gdzie i kiedy szukać bursztynu

Bursztynowy Bałtyk, czyli gdzie i kiedy szukać bursztynu

Trwa właśnie najlepszy sezon dla wielbicieli wypoczynku nad Bałtykiem w ciszy. Spacery brzegiem morza można połączyć z poszukiwaniem bursztynów.

Czy tegoroczny sezon letni należał do udanych?

Czy tegoroczny sezon letni należał do udanych?

Wraz z początkiem września kończy się sezon urlopowy. To dobry czas na podsumowanie ruchu turystycznego nad Bałtykiem i w Tatrach.

„Chałupy welcome to”, czyli plaża w Chałupach

Eden nudystów, czyli plaża w Chałupach

Na pytanie: „Z czego słyną Chałupy?” odpowiedź nasuwa się sama: z naturystycznej plaży. Tak było w ubiegłym wieku. Czy i dziś ta opinia jest aktualna?

Nowe udogodnienia na gdańskich plażach

Nowe udogodnienia na gdańskich plażach

W nadmorskich kurortach startuje sezon. W tym roku na gdańskich kąpieliskach czekają na turystów całkiem nowe udogodnienia, które uprzyjemnią pobyt.

Gdynia

Blue Flag 2016. Najczystsze miejsca nad polskim morzem

21 polskich kąpielisk i 5 marin zostało wyróżnionych Błękitną Flagą 2016. To zaszczytne miano otrzymują jedynie najlepszej jakości obiekty.

Polska Ibiza

Polska Ibiza

Dniem relaks na piaszczystej plaży i czyste morze, nocą zaś szalone imprezy – to idealny scenariusz na wakacyjny wypoczynek dla wielu młodych ludzi.

Czy w tym roku nad Bałtykiem zabraknie noclegów?

Czy w tym roku nad Bałtykiem zabraknie noclegów?

Polacy coraz chętniej decydują się na wypoczynek w kraju. Czy w tegoroczne wakacje może okazać się, że nad Bałtykiem zabraknie miejsc noclegowych?

 

Nowości w przewodniku

Trendy w turystyce – wakacje 18  i z dziećmi

Trendy w turystyce – wakacje 18+ i z dziećmi

Ostatnio na popularności zyskują hotele tylko dla dorosłych, ale też w zupełnej opozycji do nich – wypoczynek dedykowany rodzinom z dziećmi.

Przystanek Olsztyn. W stolicy Warmii i Mazur

Przystanek Olsztyn. W stolicy Warmii i Mazur

Miasto chlubi się bogatą historią, wspaniałymi walorami przyrodniczymi i niezwykłymi atrakcjami. A na dodatek jest idealną bazą wypadową dla regionu.

Co nas skłania do podróżowania?

Co nas skłania do podróżowania? [INFOGRAFIKA]

Garść liczb dla zobrazowania, co nas skłania do podróżowania.

Pomysł na weekend: lubelski trójkąt turystyczny

Pomysł na weekend: lubelski trójkąt turystyczny

Lubelski trójkąt turystyczny to gotowy plan na relaksujący weekend w pięknym otoczeniu – jedno miasto na każdy dzień.

Trwa ładowanie danych
Trwa wyszukiwanie