Znajdź nocleg bez pośredników

 

Spanie.pl

Muzeum Erotyki w Łebie
2016-08-22 11:13 , Autor:

 

 

Muzeum Erotyki w Łebie
Muzeum Erotyki w Łebie
Muzeum Erotyki w Łebie
 


Niepozorny, nieco ukryty lokal przy ulicy Morskiej w Łebie kryje przedmioty, jakich nie znajdziemy w takim nagromadzeniu nigdzie w Polsce. Mieści się tam bowiem Muzeum Erotyki.

Otwarte w 2012 roku muzeum, mimo obaw co do frekwencji, z powodzeniem działa do dziś. I to mało powiedziane, bo w sezonie obiekt odwiedza rzesza wczasowiczów – od rodzin z nastoletnimi dziećmi, przez młode pary, aż po emerytów. Jedyna taka kolekcja w Polsce, sprowadzona do Łeby z Warszawy, wabi do środka także obcokrajowców.

Muzeum Erotyki w Łebie

 

Co można zobaczyć w zbiorach muzeum? Wszystko to, co inne placówki wstydliwie i skrzętnie ukrywają przed wzrokiem zwiedzających. Największym zainteresowaniem cieszy się pas cnoty, strój XIX-wiecznej prostytutki, żetony do amerykańskich domów publicznych, amulety płodności czy obraz przedstawiający diabła z przyrodzeniem tak dużym, że musiał je wozić na taczce. Wszystkie zaskakujące eksponaty są opatrzone opisem, datą powstania i zastosowaniem.

Muzeum Erotyki w Łebie

 

Pomysł na Muzeum Erotyki założyciel zaczerpnął z zagranicy – podobne działają na terenie Rosji, Niemiec czy Hiszpanii. Przedmioty pochodzące z najodleglejszych zakątków świata, m.in. z Peru, Tybetu, Indii czy Chin, przedsiębiorca gromadził samodzielnie podczas swoich wyjazdów. Łącznie udało się zebrać ponad 2 tysiące eksponatów.

Wszyscy, którzy liczą na sensację, muszą się liczyć z rozczarowaniem - to nie muzeum pornografii. Wystawa pozwala poznać inne kultury, erotyczne fascynacje twórców ze wszystkich kontynentów, a przy tym docenić pomysłowość i kunszt artystów.

Wstęp do muzeum mają jedynie osoby pełnoletnie. Bilet normalny to koszt 14 zł, a ulgowy – 10 zł.

 

źródło zdjęć: http://www.leba.net/; http://kanal6.pl/

 
 

 

 


 

 


 


Komentarze(0)

 
 

Zobacz podobne

Galeria Figur Stalowych w Pruszkowie

Galeria Figur Stalowych w Pruszkowie

Podwarszawski Pruszków od niedawna kryje atrakcję, jakiej nie ma nigdzie na świecie. Powstała tam jedyna w swoim rodzaju Galeria Figur Stalowych.

Podróż przez 10 polskich cudów natury

Podróż przez 10 polskich cudów natury

Bogata i różnorodna – taka jest polska natura. Zebraliśmy dla Was 10 najpiękniejszych cudów Polski, które nie wyszły spod ludzkiej ręki.

Biskupin – siedziba Prasłowian

Biskupin – siedziba Prasłowian

Na Pojezierzu Gnieźnieńskim leży dumny ze swej historii Biskupin, który niemal 3 tysiące lat temu za siedzibę obrali przodkowie dzisiejszych Słowian.

Sukiennice

Kraków – co ciekawego w obrębie Rynku?

Każdy turysta odwiedzający Kraków swoje pierwsze kroki kieruje w stronę Rynku Głównego. Oto, czego nie można przegapić, będąc w tej części miasta.

Słowiński Park Narodowy

Polska pustynia nad brzegiem morza

Piasek, wysokie wydmy i uboga roślinność. Taki opis kojarzy się z afrykańską pustynią, tymczasem podobny krajobraz jest niemal na wyciągnięcie ręki.

Gdynia

Blue Flag 2016. Najczystsze miejsca nad polskim morzem

21 polskich kąpielisk i 5 marin zostało wyróżnionych Błękitną Flagą 2016. To zaszczytne miano otrzymują jedynie najlepszej jakości obiekty.

Krakowski Rynek nocą

Noc Muzeów w Krakowie 2016

W nocy z 13 na 14 maja odbędzie się trzynasta edycja krakowskiej Nocy Muzeów. Tegoroczne wydarzenie przebiegać będzie pod hasłem „Odkrywamy nieznane”.

 

Nowości w przewodniku

Praga czy Bratysława? Gdzie na weekend?

Praga czy Bratysława? Gdzie na weekend?

Ze względu na bliskość i swojski klimat, Praga i Bratysława idealnie nadają się na weekendowy trip. Które miasto jest bardziej warte uwagi?

Prawa pasażera linii lotniczych

Prawa pasażera linii lotniczych

Na lotnisku zdarzają się nieprzyjemne niespodzianki: opóźnienie albo odwołanie lotu, zniszczenie bagażu czy jego całkowite zagubienie.

5 rzeczy, które musisz zrobić w Krakowie

5 rzeczy, które musisz zrobić w Krakowie

Spośród wielu propozycji wyłoniliśmy pięć, bez których wycieczka do grodu Kraka nie może się obyć.

Pałac Schönbrunn: na cesarskich salonach

Pałac Schönbrunn: na cesarskich salonach

Pałac Schönbrunn wraz z otaczającym go parkiem przeniesie w czasie i pomoże wczuć się w klimat eleganckiego, pięknego Wiednia.

Trwa ładowanie danych
Trwa wyszukiwanie