Znajdź nocleg bez pośredników

 

Spanie.pl
 
od 3 września w Noclegi.pl
 
ZOBACZ NOWĄ STRONĘ »

 

Plaża w Świnoujściu
2017-07-19 13:58 , Autor:

 

 

Plaża w Świnoujściu
Plaża w Świnoujściu
 


Jedną z najpiękniejszych plaż nie tylko w Polsce, ale w całej Europie, ma Świnoujście. Dla wielu to decydujący czynnik w wyborze miejsca na wakacje.

 

Drugiej plaży na polskim wybrzeżu, jak ta w Świnoujściu, nie ma – to przyrodniczy ewenement. Długa na 4 km i szeroka miejscami nawet na 200 metrów, każdego sezonu gromadzi spragnionych wypoczynku nad Bałtykiem. Dostać się na plażę można 12 wejściami, także przystosowanymi dla osób niepełnosprawnych, a od centrum kurortu dzieli ją zaledwie kilkunastominutowy spacer.

 

Do powstania najszerszej w Polsce naturalnej plaży przyczyniła się jej lokalizacja i siły natury. Prądy morskie nanoszą w ten rejon piasek, zmyty przez wodę w innych częściach wybrzeża. Dzięki tej działalności plaża nieustannie się poszerza, a morze oddala się od miasta. W ostatnim czasie tym sposobem świnoujskiej plaży przybyło kilkanaście metrów!

 

Plaża w Świnoujściu

 

Nawet najpiękniejsza plaża nie przyciągałaby letników, gdyby nie była zadbana. Świnoujście o tym wie, dlatego wybrzeże dwa razy dziennie sprzątane jest przez specjalny kombajn, który zapewnia drobny, miękki, a przede wszystkim czysty piasek. Na miejscu można wypożyczyć leżaki i parawany, skorzystać z darmowego Wi-Fi czy przebieralni. Plaża jest przyjazna zwierzętom i zapewnia najmłodszym atrakcje nie tylko w postaci budowania zamków z piasku. Łagodne zejścia oraz obecność wykwalifikowanych ratowników zachęca do morskich kąpieli.

 

Zarówno turyści, jak i twórcy rankingów doceniają piękno świnoujskiej plaży. Rokrocznie pojawia się w zestawieniu najlepszych kąpielisk Blue Flag. Znalazła się też w plebiscycie najpiękniejszych plaż w Europie, wyprzedzając plaże śródziemnomorskie.

 
 

 

 


 

 


 


Komentarze(0)

 
 

Zobacz podobne

Bursztynowy Bałtyk, czyli gdzie i kiedy szukać bursztynu

Bursztynowy Bałtyk, czyli gdzie i kiedy szukać bursztynu

Trwa właśnie najlepszy sezon dla wielbicieli wypoczynku nad Bałtykiem w ciszy. Spacery brzegiem morza można połączyć z poszukiwaniem bursztynów.

Miasto na fali – Władysławowo

Miasto na fali – Władysławowo

Od wielu sezonów niesłabnącym powodzeniem cieszy się Władysławowo. Każdego lata to miasteczko u nasady Półwyspu Helskiego odwiedzają tysiące gości.

„Chałupy welcome to”, czyli plaża w Chałupach

Eden nudystów, czyli plaża w Chałupach

Na pytanie: „Z czego słyną Chałupy?” odpowiedź nasuwa się sama: z naturystycznej plaży. Tak było w ubiegłym wieku. Czy i dziś ta opinia jest aktualna?

Sunrise Festival 2016

Sunrise Festival 2016

Już tylko kilkanaście dni dzieli nas od najgorętszej klubowej imprezy roku. 22 lipca startuje legendarny Sunrise Festival w Kołobrzegu.

Nowe udogodnienia na gdańskich plażach

Nowe udogodnienia na gdańskich plażach

W nadmorskich kurortach startuje sezon. W tym roku na gdańskich kąpieliskach czekają na turystów całkiem nowe udogodnienia, które uprzyjemnią pobyt.

Gdynia

Blue Flag 2016. Najczystsze miejsca nad polskim morzem

21 polskich kąpielisk i 5 marin zostało wyróżnionych Błękitną Flagą 2016. To zaszczytne miano otrzymują jedynie najlepszej jakości obiekty.

Polska Ibiza

Polska Ibiza

Dniem relaks na piaszczystej plaży i czyste morze, nocą zaś szalone imprezy – to idealny scenariusz na wakacyjny wypoczynek dla wielu młodych ludzi.

Czy w tym roku nad Bałtykiem zabraknie noclegów?

Czy w tym roku nad Bałtykiem zabraknie noclegów?

Polacy coraz chętniej decydują się na wypoczynek w kraju. Czy w tegoroczne wakacje może okazać się, że nad Bałtykiem zabraknie miejsc noclegowych?

 

Nowości w przewodniku

Trendy w turystyce – wakacje 18  i z dziećmi

Trendy w turystyce – wakacje 18+ i z dziećmi

Ostatnio na popularności zyskują hotele tylko dla dorosłych, ale też w zupełnej opozycji do nich – wypoczynek dedykowany rodzinom z dziećmi.

Przystanek Olsztyn. W stolicy Warmii i Mazur

Przystanek Olsztyn. W stolicy Warmii i Mazur

Miasto chlubi się bogatą historią, wspaniałymi walorami przyrodniczymi i niezwykłymi atrakcjami. A na dodatek jest idealną bazą wypadową dla regionu.

Co nas skłania do podróżowania?

Co nas skłania do podróżowania? [INFOGRAFIKA]

Garść liczb dla zobrazowania, co nas skłania do podróżowania.

Pomysł na weekend: lubelski trójkąt turystyczny

Pomysł na weekend: lubelski trójkąt turystyczny

Lubelski trójkąt turystyczny to gotowy plan na relaksujący weekend w pięknym otoczeniu – jedno miasto na każdy dzień.

Trwa ładowanie danych
Trwa wyszukiwanie