Znajdź nocleg bez pośredników

 

Spanie.pl

Plaża w Świnoujściu
2017-07-19 13:58 , Autor:

 

 

Plaża w Świnoujściu
Plaża w Świnoujściu
 


Jedną z najpiękniejszych plaż nie tylko w Polsce, ale w całej Europie, ma Świnoujście. Dla wielu to decydujący czynnik w wyborze miejsca na wakacje.

 

Drugiej plaży na polskim wybrzeżu, jak ta w Świnoujściu, nie ma – to przyrodniczy ewenement. Długa na 4 km i szeroka miejscami nawet na 200 metrów, każdego sezonu gromadzi spragnionych wypoczynku nad Bałtykiem. Dostać się na plażę można 12 wejściami, także przystosowanymi dla osób niepełnosprawnych, a od centrum kurortu dzieli ją zaledwie kilkunastominutowy spacer.

 

Do powstania najszerszej w Polsce naturalnej plaży przyczyniła się jej lokalizacja i siły natury. Prądy morskie nanoszą w ten rejon piasek, zmyty przez wodę w innych częściach wybrzeża. Dzięki tej działalności plaża nieustannie się poszerza, a morze oddala się od miasta. W ostatnim czasie tym sposobem świnoujskiej plaży przybyło kilkanaście metrów!

 

Plaża w Świnoujściu

 

Nawet najpiękniejsza plaża nie przyciągałaby letników, gdyby nie była zadbana. Świnoujście o tym wie, dlatego wybrzeże dwa razy dziennie sprzątane jest przez specjalny kombajn, który zapewnia drobny, miękki, a przede wszystkim czysty piasek. Na miejscu można wypożyczyć leżaki i parawany, skorzystać z darmowego Wi-Fi czy przebieralni. Plaża jest przyjazna zwierzętom i zapewnia najmłodszym atrakcje nie tylko w postaci budowania zamków z piasku. Łagodne zejścia oraz obecność wykwalifikowanych ratowników zachęca do morskich kąpieli.

 

Zarówno turyści, jak i twórcy rankingów doceniają piękno świnoujskiej plaży. Rokrocznie pojawia się w zestawieniu najlepszych kąpielisk Blue Flag. Znalazła się też w plebiscycie najpiękniejszych plaż w Europie, wyprzedzając plaże śródziemnomorskie.

 
 

 

 


 

 


 


Komentarze(0)

 
 

Zobacz podobne

Bursztynowy Bałtyk, czyli gdzie i kiedy szukać bursztynu

Bursztynowy Bałtyk, czyli gdzie i kiedy szukać bursztynu

Trwa właśnie najlepszy sezon dla wielbicieli wypoczynku nad Bałtykiem w ciszy. Spacery brzegiem morza można połączyć z poszukiwaniem bursztynów.

Miasto na fali – Władysławowo

Miasto na fali – Władysławowo

Od wielu sezonów niesłabnącym powodzeniem cieszy się Władysławowo. Każdego lata to miasteczko u nasady Półwyspu Helskiego odwiedzają tysiące gości.

„Chałupy welcome to”, czyli plaża w Chałupach

Eden nudystów, czyli plaża w Chałupach

Na pytanie: „Z czego słyną Chałupy?” odpowiedź nasuwa się sama: z naturystycznej plaży. Tak było w ubiegłym wieku. Czy i dziś ta opinia jest aktualna?

Sunrise Festival 2016

Sunrise Festival 2016

Już tylko kilkanaście dni dzieli nas od najgorętszej klubowej imprezy roku. 22 lipca startuje legendarny Sunrise Festival w Kołobrzegu.

Nowe udogodnienia na gdańskich plażach

Nowe udogodnienia na gdańskich plażach

W nadmorskich kurortach startuje sezon. W tym roku na gdańskich kąpieliskach czekają na turystów całkiem nowe udogodnienia, które uprzyjemnią pobyt.

Gdynia

Blue Flag 2016. Najczystsze miejsca nad polskim morzem

21 polskich kąpielisk i 5 marin zostało wyróżnionych Błękitną Flagą 2016. To zaszczytne miano otrzymują jedynie najlepszej jakości obiekty.

Polska Ibiza

Polska Ibiza

Dniem relaks na piaszczystej plaży i czyste morze, nocą zaś szalone imprezy – to idealny scenariusz na wakacyjny wypoczynek dla wielu młodych ludzi.

Czy w tym roku nad Bałtykiem zabraknie noclegów?

Czy w tym roku nad Bałtykiem zabraknie noclegów?

Polacy coraz chętniej decydują się na wypoczynek w kraju. Czy w tegoroczne wakacje może okazać się, że nad Bałtykiem zabraknie miejsc noclegowych?

 

Nowości w przewodniku

Jarmarki bożonarodzeniowe w Polsce

Jarmarki bożonarodzeniowe w Polsce

Okres przedświąteczny obfituje w wydarzenia z bożonarodzeniowym klimatem. Wiele miast decyduje się na organizację wspaniałych jarmarków.

Spotkanie z wrocławskimi krasnalami

Spotkanie z wrocławskimi krasnalami

To nie przypadek, że akurat stolica Dolnego Śląska jest nazywana miastem krasnali.

Mały przewodnik po Bydgoszczy

Mały przewodnik po Bydgoszczy

Bydgoszczy nie brak atrakcji i urokliwych zakątków, które razem czynią miasto wyjątkowym i interesującym turystycznie.

10 przykazań początkującego narciarza

10 przykazań początkującego narciarza

Chcesz zacząć, ale nie wiesz jak? Kuszą cię ośnieżone stoki, jednak boisz się początków? Ten dekalog pomoże ci postawić pierwsze narciarskie kroki.

Trwa ładowanie danych
Trwa wyszukiwanie