Znajdź nocleg bez pośredników

 

Spanie.pl

DWÓR W KOTOWIE
2009-09-30 12:24

 

Dwór w Kotowie wybudowany został w I połowie XX wieku przez rodzinę Zitzewitz, którzy byli właścicielami Kotowa od XIV wieku.

 

Dwór jest jednokondygnacyjny z użytkowym poddaszem. W celu zapewnienia na poddaszu światła dziennego w dachu umieszczone zostały lukary. Fasada budynku jest bardzo ozdobna.

4076


Część środkowa lekko wysunięta do przodu została zakończona trójkątnym szczytem wypełnionym płaską dekoracją o motywach roślinno-heraldycznych. Nad wejściem znajdują się płaskorzeźby w kształcie kartuszy herbowych (dekoracyjne obramienia tarczy herbowej), które umieszczone zostały w półkolach. W pałacu zachowała się oryginalna stolarka okienna i drzwiowa. Elementy pierwotnego wystroju zachowały się również w holu w postaci resztek boazerii i dwóch okien z kolorowymi witrażowymi szybkami o motywach roślinnych. Okna te wychodzą na werandę znajdującą się od strony północnej.

 

 


 

 


 

Atrakcje w okolicy

PAŁAC W STARNICACH

Pałac w Starnicach wybudowany został w końcu XVIIIw. przez rodzinę von Gottberg, którzy byli właścicielami wsi od 1753 r.

- tuż obok

Kościół p.w. Św. Jan...

Budowę kościoła rozpoczęto prawdopodobnie w 1584 roku, a ukończono w 1604 roku.

- tuż obok

Lipa Kaszubska

Spośród pomników przyrody na terenie gminy Dębnica Kaszubska szczególną uwagę zwraca 700-letnia lipa.

- tuż obok

PAŁAC W SKARSZEWIE

Pałac w Skarszewie Górnym wybudowany został w 1910r. przez Karla Ludwika von Zielke.

- tuż obok

Jezioro Głębokie

Położone w południowo-wschodniej części gminy, przyciąga amatorów wypoczynku nad wodą pięknem krajobrazu i bogactwem przyrody.

- tuż obok

PAŁAC W KRZYWANIU

Pałac w Krzywaniu wybudowany został w 2 połowie XIX w. przez rodzinę von Althen, w posiadaniu, której Krzywań znalazł się w 1842 r.

- 4 km
Trwa ładowanie danych
Trwa wyszukiwanie