Znajdź nocleg bez pośredników

 

Spanie.pl

PAŁAC W MOTARZYNIE
2009-09-30 12:24

 

Pałac w Motarzynie wybudowany został w 1868r. przez Friedricha Karla von Zitzewitz.

 

W posiadaniu rodziny von Zitzewitz Motarzyno znajdowało się od XIV wieku. Pałac jest budynkiem dwukondygnacyjnym, zbudowanym w stylu neoklasycystycznym.

4081


Z przodu, po przeciwległych stronach budowli, znajdują się dwie ośmioboczne trójkondygnacyjne wieże. Cechą charakterystyczną pałacu jest wyeksponowanie części środkowej budynku przez zastosowanie odpowiednich elementów architektonicznych, jak portyk, ryzalit, pilastry, gzymsy i tympanom. Na froncie budowli znajduje się osłona głównego wejścia wsparta na czterech kolumnach – portyk. Powyżej fasada budynku wysunięta została do przodu – ryzalit.


4082


W jego dolnej części znajdują się okna, a w górnej płycizny. Obie części oddziela gzyms. W pionie okna i płycizny oddzielone są od siebie płaskimi filarami przyściennymi – pilastrami. Całość budynku wieńczy tympanom.

 

 

 


 

Atrakcje w okolicy

Kościół p.w. NMP Kró...

Zdobiąca wieś Budowo świątynia jest typowym kościołem w stylu gotyckim.

- 4 km

Kościół p.w. Św. Sta...

"Krainy w kratę" i tworzące je budynki o szachulcowej konstrukcji to jedna z najciekawszych i najpopularniejszych atrakcji turystycznych naszego regionu.

- 6 km

DWÓR W KOTOWIE

Dwór w Kotowie wybudowany został w I połowie XX wieku przez rodzinę Zitzewitz, którzy byli właścicielami Kotowa od XIV wieku.

- 13 km

Lipa Kaszubska

Spośród pomników przyrody na terenie gminy Dębnica Kaszubska szczególną uwagę zwraca 700-letnia lipa.

- 13 km

PAŁAC W SKARSZEWIE

Pałac w Skarszewie Górnym wybudowany został w 1910r. przez Karla Ludwika von Zielke.

- 13 km

Jezioro Głębokie

Położone w południowo-wschodniej części gminy, przyciąga amatorów wypoczynku nad wodą pięknem krajobrazu i bogactwem przyrody.

- 13 km
Trwa ładowanie danych
Trwa wyszukiwanie