Znajdź nocleg bez pośredników

 

Spanie.pl

Kościół p.w. Św. Jana Chrzciciela w Dębnicy Kaszubskiej
2009-09-30 12:24

 

Budowę kościoła rozpoczęto prawdopodobnie w 1584 roku, a ukończono w 1604 roku.

 

Widoczny już przy wjeździe do miejscowości Kościół p.w. Św. Jana Chrzciciela jest prostą jednonawową budowlą, wymurowaną z cegły i osadzoną na fundamencie z kamieni.


4085


Budowla ma cechy typowo renesansowe, do których należą miedzy innymi: użycie tynków, boniowanie naroży wieży oraz zastosowanie łuku odcinkowego w otworach okiennych. Data ukończenia budowy umieszczona została na chorągiewce widniejącej na dachu budynku, która zachowała się do dnia dzisiejszego.

4086

W latach 1781-1786 kościół został rozbudowany. Dobudowano wówczas wschodnią część kościoła o konstrukcji szachulcowej, obejmującą transept i prezbiterium. W latach 90-tych XX wieku dokonano kolejnej przebudowy kościoła, rozbudowując część wschodnią. Wejście do świątyni zdobi figurka Św. Jana Czciciela - patrona kościoła.

  

 

 


 

 


 

Atrakcje w okolicy

PAŁAC W SKARSZEWIE

Pałac w Skarszewie Górnym wybudowany został w 1910r. przez Karla Ludwika von Zielke.

- tuż obok

PAŁAC W STARNICACH

Pałac w Starnicach wybudowany został w końcu XVIIIw. przez rodzinę von Gottberg, którzy byli właścicielami wsi od 1753 r.

- tuż obok

Lipa Kaszubska

Spośród pomników przyrody na terenie gminy Dębnica Kaszubska szczególną uwagę zwraca 700-letnia lipa.

- tuż obok

DWÓR W KOTOWIE

Dwór w Kotowie wybudowany został w I połowie XX wieku przez rodzinę Zitzewitz, którzy byli właścicielami Kotowa od XIV wieku.

- tuż obok

Jezioro Głębokie

Położone w południowo-wschodniej części gminy, przyciąga amatorów wypoczynku nad wodą pięknem krajobrazu i bogactwem przyrody.

- tuż obok

PAŁAC W KRZYWANIU

Pałac w Krzywaniu wybudowany został w 2 połowie XIX w. przez rodzinę von Althen, w posiadaniu, której Krzywań znalazł się w 1842 r.

- 4 km
Trwa ładowanie danych
Trwa wyszukiwanie