Znajdź nocleg bez pośredników

 

Spanie.pl
 
od 3 września w Noclegi.pl
 
ZOBACZ NOWĄ STRONĘ »

 

Rodzinny Park Rozrywki Rabkoland
2009-09-30 12:24

 

Rabkoland to magiczne miejsce dla całej rodziny, uważane przez wielu fachowców branży parków rozrywki za najsympatyczniejszy w Polsce.

Usytuowany jest w województwie małopolskim w Rabce-Zdrój, kilometr od zakopianki (głównej drogi z Krakowa do Zakopanego). W 2004 r. europejski magazyn „Park and Gamex Industry” uznał go za najlepszy w Polsce.

 

Jakie atrakcje u nas znajdziecie?

Rabkoland to 16 ulic i 6 placów – dokładnie oznakowanych i podpisanych, niczym w prawdziwym mieście! Już na wejściu, na placu pod Basztami wita nas kataryniarz w stroju góralskim, który kręcąc korbą opowiada śmieszne historyjki. Magię tego miasteczka kreują ruchome figury, których jest obecnie 254, a część z nich tworzy Teatry Ruchomych Figur.

W Wesołej Farmie na placu, farmer gra na banjo śpiewając piosenkę ”Stary Donald farmę miał”, a wtórują mu rodzina, ze zwierzętami. Cyrk Wielki dysponuje wyjątkowym zespołem na który składa się 96 figur ludzi i zwierząt. Uważajcie na Straszny Dwór, ponieważ przejażdżka przez niego, to sceny jak z prawdziwego filmu grozy!

Przy ulicy Muzycznej gra i śpiewa Dżek wraz ze swoją psią kapelą. Niedaleko na placu pod Palmami dzieci wsłuchują się w kocią orkiestrę, a pod wieżą Eiffla na ulicy Cyrkowej, miota się strach na wróble, do którego ramion przyczepiły się dwa zające. 

Na placu pod Krówkami, przy stoisku do dojenia, które obsługiwane jest przez krowiego doktora, możemy spróbować pobić rekord w dojeniu sztucznej krowy Robculi, który obecnie wynosi 4100 ml/minutę.

W sumie znajdują się tu aż 22 miejsca – pełne ruchu, bogactwa kolorów oraz oryginalnych postaci.

Oczywiście w naszym parku nie brakuje również karuzel, których jest aż 34! W naszej ofercie oprócz popularnych w innych parkach urządzeń jak Koło Widokowe, Balerina czy Autodrom znajdą państwo wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju atrakcje jak Latający Autobus, Pontony czy ekstremalny Music Express.

 

Ale to nie wszystko!

Dysponując urządzeniami rozrywkowymi dla całej rodziny postanowiliśmy wyróżnić się atrakcjami, których nie sposób znaleźć nigdzie indziej. Pierwszym z nich było Muzeum Orderu Uśmiechu, gdzie wydawane są wyjątkowe w skali światowej odznaczenia – „Ordery Uśmiechu”, przyznawane dorosłym na wniosek dzieci. Te słoneczne odznaczenia są zazwyczaj przyznawane w okolicach Dnia Dziecka.

Drugą, niezwykle oryginalną atrakcją, jest Dom Rekordów i Osobliwości, który jest jedyną tego rodzaju placówką w Polsce. Gromadzona jest tu dokumentacja związana z rekordami Polaków i osobliwościami w naszym kraju. Jego gwiazdą jest kolekcja 192 rzeźb w jednej zapałce – ewenement na skalę światową. Od 2001 roku ma tutaj swoją siedzibę Towarzystwo Kontroli Rekordów Niecodziennych, które corocznie wydaje Księgę Rabkolandu czyli Polskie Rekordy i Osobliwości, które są tak naprawdę Polską Księgą Rekordów. Z Księgą tą wiążą się też niecodzienne osobliwe imprezy. Od roku 2001 organizowane są Mistrzostwa Polski w dojeniu sztucznej krowy, Mistrzostwa w dmuchaniu balona z gumy do żucia, a do roku 2013 odbywały się Mistrzostwa w jeździe na muszlach klozetowych.

Każdy gość – duży czy mały – jest tutaj pożądanym i oczekiwanym towarzyszem wspólnej zabawy. Prowadzimy rodzinny biznes i robimy wszystko byście czuli się u nas, jak w domu. Razem czeka na Was 70 urządzeń rozrywkowych, w tym 34 główne atrakcje, które zmalują na twarzach zarówno młodszych, jak i tych starszych, pełen radości uśmiech!

 

Źródło: http://www.rabkoland.pl/

 

 


 

 


 

Atrakcje w okolicy

Muzeum Orderu Uśmiec...

Muzeum Orderu Uśmiechu, jedynego wyróżnienia nadawanemu dorosłym przez dzieci, mieści się na terenie parku rozrywki Rabkoland.

- 48 m

Muzeum Rekordów i Os...

Oficjalne otwarcie Muzeum Rekordów i Osobliwości, które aktualnie nosi nazwę Dom Rekordów i Osobliwości, zostało otwarte w dniu 4 sierpnia 2001 roku.

- 126 m

Park Zdrojowy

Wyjątkowym miejscem w Rabce-Zdroju jest Park Zdrojowy. Teren Parku przecinają liczne ścieżki spacerowe wśród zieleni i kwiatów.

- 1 km

Kasina Ski

Kasina Ski leży w Kasinie Wielkiej, rodzinnej miejscowości Justyny Kowalczyk.

- 19 km

Termy Gorący Potok

Termy Gorący Potok Szaflary to całoroczne baseny termalne, pod Tatrami, w stylu japońskiego onsenu

- 24 km

Terma Bania

Kompleks basenów termalnych, saunarium i SPA położony w urokliwej Białce Tatrzańskiej.

- 27 km
Trwa ładowanie danych
Trwa wyszukiwanie