Znajdź nocleg bez pośredników

 

Spanie.pl

Muzeum Kamieni
2017-10-26 14:59

 

Muzeum Kamieni prezentuje setki ciekawych minerałów, skamieniałości, a także eksponaty pochodzące z kosmosu.

Muzeum mieści się w XIV wiecznej Baszcie Wolińskiej (1308r.) jedynej z ośmiu ocalałych. Dodatkową atrakcją jest taras widokowy, z którego można zobaczyć miasto (z wysokości doskonale rysuje się dawny kształt grodu) oraz jego okolice, a w szczególności Zalew Kamieński, wyspę Chrząszczewską oraz Głaz Królewski, z którym wiąże się ciekawa legenda i od którego wywodzi sie nazwa miasta. Po zalewie można udać się w rejs statkiem do Dziwnowa.

Przechadzając się po salach warto zwrócić uwagę na olbrzymie geody ametystów. Jednym z najciekawszych eksponatów jest gniazdo jaj dinozaura kaczodziobego, fragmenty skamieniałych kości prehistorycznych zwierząt, w tym kompletny szkielet dinozaura Deinonychusa, a także meteoryt Gibeon. W muzeum wyświetlany jest na bieżąco film pokazujący życie olbrzymich prehistorycznych gadów.

Muzeum Kamieni w Kamieniu Pomorskim otwiera swoje podwoje w każdą sobotę i zaprasza do bezpłatnego zwiedzania obiektu dla mieszkańców miasta i gminy Kamień Pomorski. Wstęp wolny za okazaniem dokumentu potwierdzającego zamieszkanie w mieście lub gminie Kamień Pomorski. W pozostałe dni 50 % zniżki na wstęp do Muzeum.

 
 

 

 


 

 


 

Atrakcje w okolicy

Bałtycki Park Dinoza...

Miejsce aktywnego wypoczynku, gdzie zdobywanie wiedzy o czasach prehistorycznych połączone jest z wieloma atrakcjami i rozrywką na świeżym powietrzu.

- 4 km

Wzgórze Gosań

Wzniesienie na polskim wybrzeżu o wysokości 93,4 m n.p.m., położone na wyspie Wolin, bezpośrednio nad Morzem Bałtyckim.

- 18 km

Zagroda Pokazowa Żub...

Zagroda Pokazowa Żubrów usytuowana jest przy zielonym szlaku turystycznym - z centrum Międzyzdrojów jest do niej 1,5 km.

- 19 km

Aleja Gwiazd

Nietypowa aleja, na której uwieczniono ponad 100 odcisków dłoni artystów i pomniki, upamiętniające wielkie postacie kina i teatru.

- 21 km

Muzeum Przyrodnicze ...

Ekspozycje Muzeum Przyrodniczego obrazują różnorodność przyrody Wolińskiego Parku Narodowego.

- 21 km

Gabinet Figur Woskow...

Muzeum powstało w 1998 roku, a swoją działalność rozpoczęło od 13-tu figur polskich aktorów - m.in. Katarzyny Figury, Cezarego Pazury, Bogusława Lindy

- 21 km
Trwa ładowanie danych
Trwa wyszukiwanie